Brány a branky:

  • posuvné
  • posuvné samonosné
  • křídlové

V naší nabídce najdete nejen křídlové, ale i pojezdové a samonosné brány. Vyrobíme pro Vás bránu jakéhokoliv rozměru či provedení. Typ brány je vždy třeba volit s ohledem na prostorové možnosti a architekturu domu.

Pokud si nejste jisti jaké řešení zvolit, obraťte se na nás! Brány vždy navrhujeme tak, aby maximálně splňovaly představy našich zákazníků.

Pro automatické brány používáme výhradně značkové a kvalitní pohony, nejčastěji Hörmann nebo FAAC.

 

Posuvné brány

Mohou být řešeny jako samonosné a nebo posuvné po kolejnici.
U samonosných bran odpadá jakákoliv údržba. U posuvných bran hrozí zanesení kolejnice sněhem nebo nečistotami.

Samonosné brány také nemají žádné nároky na nerovnost povrchu pod ní, neboť jsou umístěny několik centimetrů nad zemí.

Nevýhodou samonosné brány je její vyšší pořizovací cena, potřeba hrubého betonového základu a je potřeba více místa. Samonosná brána musí být cca o 30% delší než je světlá šířka průjezdu.

Oproti tomu posuvná brána po kolejničce potřebuje pevný a rovný, nejlépe betonový práh po celé dráze brány, ke kterému je přišroubována kolejnička. Toto řešení je levnější, nepotřebuje tolik prostoru, vyžaduje však více údržby, zejména v zimním období.

 

Křídlové

Křídlové brány jsou nejčastěji jako jedno nebo dvoukřídlé ale také více křídlové.

Jsou cenově velmi přijatelné řešení v porovnání s ostatními typy bran.

Instalace je jednoduchá, levná a stávající brány lze bez větších úprav osadit automatickým pohonem. Křídlové mechanismy se montují tam, kde nelze pro nedostatek prostoru po stranách vjezdu.. Křídlové brány však přináší větší náročnost na prostor za branou a nemožnost parkovat ihned za branou.

Varianty uchycení:

  • kovové sloupky na zabetonování
  • kotvení do pevných podkladů
  • uchycení do zděných sloupků.


 

Ploty:

Naše firma vyrábí a dodává především ploty kovové. Také je možné vyrobit ploty  kombinované tzn. kov/dřevo, dřevěné ploty nevyrábíme.